همیار پلیس” به دانش‌آموزان قدرت تصمیم‌گیری می‌دهد

یکشنبه ۱۴م مهر ۱۳۹۲

رییس آموزش و پرورش خوزستان گفت: آموزش و پرورش به عنوان یک بستر و پتانسیل بسیار ارزشمند برای ایجاد مهارت‌های مختلف در جامعه مطرح است و اگر قرار باشد فرهنگی نهادینه و عملیاتی شود، بستر آن باید در مدارس و بین دانش‌آموزان فراهم شود.

 رحمن فلاحی در همایش فرهنگ‌یاران و همیاران پلیس و تجلیل از نمونه‌های ترافیکی که امروز یکشنبه (۱۴ مهرماه) در تالار مطهری برگزار شد، اظهار کرد: برخی نهادها و ارگان‌ها هویت آموزش و پرورش را خوب تشخیص داده‌اند و بهره بیشتر و بهتری از آن برده‌اند مانند نیروی انتظامی، سازمان آب و برق و دیگر دستگاه‌هایی که به نوعی از توانمندی آموزش و پرورش در اجرای برنامه‌های مختلف خود استفاده کرده‌اند.

رییس آموزش و پرورش خوزستان گفت: از جمله فعالیت‌های این ارگان‌ها و نهادها در مدارس، ایجاد طرح نگهداری و استفاده بهینه از آب به عنوان شهرداران مدرسه، کتابخانه به عنوان کتاب‌یاران و در مسایل ترافیکی به عنوان همیار پلیس بوده است.

فلاحی بیان کرد: در بخش کنترل ترافیک دانش آموزان به عنوان همیاران پلیس معرفی شده‌اند که دارای دو مزیت است؛ یکی این‌که از توانمندی آنان در جهت حل مشکلات استفاده می‌شود و دومین مزیت نیز آن است که نهادینه کردن این فرهنگ برای دانش‌آموزان موجب ایجاد مهارت در عرصه‌های مختلف و در نهایت تصمیم‌گیری قاطع دانش‌آموزان در مقابل مشکلات، حوادث و ناهنجاری‌ها در موضوعات مختلف در جامعه می‌شود.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان همیار پلیس به عنوان الگو در جهت تقویت انضباط هر چه بیشتر و ایجاد نظم اجتماعی موفق می‌شوند.

رییس آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: همیاران پلیس توانمندی‌هایی کسب می‌کنند و با توجه به ضرورت به کارگیری این توانمندی‌ها، در همه عرصه‌های زندگی به آن توجه خواهند کرد. همچنین همیاران پلیس به عنوان مدیران آینده نظام، تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان آینده نقش بسزایی در ایجاد آن‌چه که جامعه به آن نیاز دارد، ایفا می‌کنند.

فلاحی یادآور شد: پتانسیل همیاران پلیس یک پتانسیل قوی و بالاست که کمتر از این پتانسیل استفاده کرده‌ایم و باید تلاش شود این پتانسیل در جایگاه‌های مختلف مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی عنوان کرد: امروزه درس در آموزش و پرورش، تنها مطالب تئوری نیست بلکه آن‌چه آینده به آن نیاز دارد در بخش‌های مختلف آموزش و پرورش تجلی می‌کند.

دسته: اخبار استان٬ فرهنگی

دیدگاه خود را بیان کنید.